هزینه عصب کشی دندان در کرج

هزینه عصب کشی دندان در کرج

آیا تمامی دندان های پوسیده نیاز به عصب کشی دارند؟
هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟
با ما در این مقاله به منظور آشنایی با نحوه و هزینه عصب کشی دندان همراه باشید.
درمان ریشه دندان را در اصطلاح عصب کشی دندان می نامند. معمولاً برای تمامی دندان هایی که دچار پوسیدگی شده اند، عصب کشی دندان پیشنهاد نمی شود. ولی زمانیکه این پوسیدگی به مینا و ریشه دندان آسیب جدی وارد نماید، عصب کشی دندان تجویز می گردد.

هزینه-عصب-کشی-دندان-در-کرج

هزینه-عصب-کشی-دندان-در-کرج

لذا آسیب به ریشه دندان تنها در صورتی به وجود می آید که فرد معاینات روتین دندانپزشکی را به تعویق انداخته و پوسیدگی دندان به موقع درمان نشده است.
هر چند که معاینات روتین دندانپزشکی هزینه بردار هستند، ولی موجب تشخیص به موقع مشکلات دندان شده و از پیشرفت پوسیدگی دندان در مراحل اولیه جلوگیری به عمل می آورند.

هزینه عصب کشی دندان بسته به عوامل مختلف می تواند متغییر باشد. تجربه و تبهر دندانپزشک متخصص یکی از عوامل تأثیر گذار در تعیین هزینه این پروسه می باشد. در ذیل به برخی دیگر از این عوامل اشاره می نماییم:
• موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی
• وسایل یکبار مصرف
• درمان های جانبی همچون روکش کردن دندان
• کیفیت موادی که در هنگام روکش کردن استفاده می شود.
• هزینه تصویر برداری های تشخیصی همچون OPG دندان
• تکنیک مورد استفاده در عصب کشی دندان
• تعداد کانال های دندان تحت درمان
توجه داشته باشید که پیش از انجام عصب کشی می بایست از لزوم انجام این پروسه و مراقبت های پس از آن از دندانپزشک خود سوال نمایید.

در صورتیکه عصب کشی برای دندان های تخریب شده صورت نپذیرد، ممکن است به عفونت و یا آبسه دندان ختم شود. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

عصب کشی دندان چگونه انجام می گیرد؟

به منظور تکمیل اطلاعات شما، در این بخش به نحوه انجام عصب کشی دندان خواهیم پرداخت. عصب کشی دندان درمانی است که به منظور بازسازی و ترمیم دندان هایی که دچار عفونت و یا تخریب شدید شده اند، استفاده می شود. در طول پروسه عصب کشی دندان، اعصاب و پالپ آسیب دیده دندان برداشته شده و محل مورد نظر تمییز می شود.

در صورتیکه عصب کشی برای دندان های تخریب شده صورت نپذیرد، ممکن است به عفونت و یا آبسه دندان ختم شود.
عصب کشی دندان در یک الی چند جلسه توسط دندانپزشک و یا اندودنتیست انجام می گیرد. یک اندودنتیست، دندانپزشکی است که به دلایل، تشخیص، جلوگیری و درمان بیماری ها و مشکلات پالپ و عصب دندان می پردازد. انتخاب دندانپزشک متخصص به میزان آسیب دیدگی دندان و دشواری عصب کشی آن بستگی دارد.
اولین گام برای عصب کشی دندان، انجام تصویربرداری های تشخیصی به منظور بررسی ساختار ریشه دندان و تعیین میزان عفونت های به وجود آمده در دندان است. در مراحله بعد، دندانپزشک متخصص محل دندان را خشک کرده و از هر نوع ماده اضافی پاک می کند.
به منظور دسترسی بیش تر به ریشه دندان، وی کانالی را داخل دندان ایجاد می نماید. سپس پالپ ها و عصب های تخریب شده دندان از داخل آن خارج می شود. در نهایت داخل کانال نیز از مواد اضافی تمییز شده و پر می شود.

نتیجه گیری

با توجه به جمعیت زیاد مراجعین در کرج، به طبع دندانپزشکی های زیادی در این شهر تأسیس شده اند. در این بین با توجه به وضعیت معیشتی مردم، اطلاع از هزینه عصب کشی دندان در کرج شاید دغدغه بسیاری از بیماران باشد.

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =